Do wypadku doszło po godz. 11 przy rondzie im. Krystyny Krahelskiej na Ursynowie. To skrzyżowanie o dużym natężeniu ruchu, a jednocześnie niebezpieczne dla rowerzystów. Tuż przy rondzie znajduje się przejazd rowerowy - fragment drogi dla rowerów prowadzącej wzdłuż Alei Komisji Edukacji Narodowej. Bardzo często dochodzi tu do wypadków, potrąceń oraz kłótni między kierowcami samochodów a rowerzystami o pierwszeństwo przejazdu.
W piątek 5 czerwca po godz. 11 kierująca autem marki Mazda, zjeżdżająca z ronda ulicą Płaskowickiej w kierunku Stryjeńskich, uderzyła w przejeżdżającą przez przejazd rowerowy kobietę.
Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 11:15. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala. Na miejsce dociera ekipa drogówki, która będzie ustalać przebieg zdarzenia
- poinformowała nas Komenda Stołeczna Policji.
Jak się dowiedzieliśmy, rowerzystka to pracownica firmy ogrodniczej, która buduje park nad Południową Obwodnicą Warszawy. Park znajduje się obok pechowego miejsca. Kobieta z poważnymi obrażeniami głowy trafiła do szpitala.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"6701"}
Bromache15:45, 05.06.2026
Często jeżdzę tędy na rowerze i mam z tyłu głowy, że jakiś kierowca może mnie nie zauważyć i zwalniam do minimum i nawiązuję kontakt wzrokowy z kierowcą o ile dojeżdza do przejścia i jak widzę że mi ustępuje to jadę dalej na rowerze i nie wymuszam. I z drugiej strony jako kierowca auta w tym samym miejscu przejeżdzam - ograniczone zaufanie - rozglądanie się i odpowiednie zwolnienie lub zatrzymanie jak trzeba. Rowerzyści muszą wiedzieć, że wjechanie na przejazd bez zwolnienia i rozeznania (lewo, prawo, lewo) to jest wtargnięcie tak samo jak wtargnięcie pieszego na pasy bez tych zasad które były omawiane w podstawówce.
Pozostałe komentarze
Irfy12:55, 05.06.2026
To rondo jest niebezpieczne, kiedy tamtędy przejeżdżam na rowerze, zwalniam i mam oczy dookoła głowy, bo kierowcy na nim *%#)!& Tutaj kierujący mazdą chyba nie zauważył babki na rowerze. Znienacka mu raczej na przejazd nie wjechała, bo na takim składaku nie da się za bardzo rozpędzić i przyspieszenie też ma nędzne. Akurat tam to powinni zrobić kładkę, wystarczyłoby na skrzyżowaniu KEN i Płaskowickiej po zachodniej stronie, bo tam jest najgorzej.
Bromache15:36, 05.06.2026
Przede wszyustkim na tym skrzyżowaniu / rondzie powinny być światła. Rowierzyści często mają problem z pojęciem tzw. ograniczonego zaufania znanego u doświadczonych kierowców i nie umieją analizować zachowań.
Blachomsrody - śmier14:35, 05.06.2026
Kolejny morderca zamordował człowieka bo nie zwrócił uwagi bo patrzył w telefon bo jest *%#)!&
Wesołek15:31, 05.06.2026
Lecz się impotencie umysłowy.
Maja08:28, 06.06.2026
Jak pijesz to nie pisz
pol09:27, 07.06.2026
Psycholu.
Zwolnij przed przejazdem pedalarzu.
Ciekawe czum przyjadą np. lekarze ,żeby ratować twój marny nienawistny żywot?
Może rowerkiem zamiast blachosmrodem karetką?
Paulo15:09, 05.06.2026
To teraz obejrzyjcie sobie zdjęcie. Którędy jedzie rowerzysta/rowerzystka (sorry, ale nie widzę twarzy, bo zamazana). Macie odpowiedź, kto najbardziej w poważaniu ma przepisy ruchu..
ko(L)ega07:29, 06.06.2026
3 razy oglądałem zdjęcia pod artykułem i nie widzę aby na którymś jechała :(
Bo jeśli chodzi Ci o miejsce 'lądowania' na pasach to by się zgadzało, że jechała przejazdem dla rowerów.
Paulo09:43, 06.06.2026
Do ko(L)ega. Chodzi mi o osobę, która jedzie przejściem dla pieszych, a nie drogą dla rowerów.
Meksykanin15:30, 05.06.2026
Kolejna, która to myślała iż jest pancerna i widoczna dla wszystkich. Długo nie pożyje z takim podejściem, to pewne bo po co myśleć i nie mieć zaufania do innych iż ma się 100% pierwszeństwo według przepisów.
Tmk17:54, 05.06.2026
Może przyciąć przywileje rowerzystów
Powinni przeprowadzać rowery przez przejścia dla pieszych, a po ich jeżdżą. Może zlikwidować przejazdy i zastąpić je przejściami. Rowery i nie tylko jeżdżą z dużymi prędkościomierz. Kierowcy pokonują dziesiątki skrzyżowań są ciągle wystawianie na próbę.
Wck11:39, 11.06.2026
To najpierw trzeba zmienić lewicową władzę aktywistów rowerowych na kogoś normalnego.
dr218:26, 05.06.2026
Może przyciąć przywileje dla kierowców.
Powinni przepychać samochody przez przejścia dla pieszych, a po nich przejeżdżają. Może zlikwidować skrzyżowania i zastąpić strefą ruchu pieszego. Wtedy kierowcy przepychali by samochody przez wszystkie dawne skrzyżowania. Nie było by wypadków. Setki ludzi co roku ocaliłoby życie.
Krzycho07:10, 06.06.2026
Trollujesz - i po co?
Jestem rowerzystą i widzę,że NAGMINNIE moi koledzy i koleżanki "po rowerze" - przejeżdżają po pasach.
Ja - przeprowadzam rower i wyglądam jak frajer, co mi czasem okazują. Ale stary jestem i wiem, że samochód ma w zderzeniu przewagę.
A głowy poturbowanej - szkoda,
ats21:56, 08.06.2026
Nawet Urząd Miasta Warszawy nie zgodził się na zastąpienie rowerkami samochodów, no ale co takim spandekxiarzom nakładli do łbów, to kiełkuje
FanUrsynów20:31, 05.06.2026
Nie tylko tu jest problem,
ANTIDOG GAZ LEGALNY01:34, 06.06.2026
PSY WAS KRWAWO POGRYZĄ I Z ZASKOCZENIA W NIESPODZIEWANYM MOMĘCIE!K.L
Użytkownik01:36, 06.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik01:39, 06.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik01:43, 06.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik01:48, 06.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik01:52, 06.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik01:57, 06.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik02:01, 06.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik02:06, 06.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik02:10, 06.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik02:13, 06.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik02:17, 06.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
ko(L)ega07:35, 06.06.2026
Ejj, to nawet śmieszne jest ;)
Użytkownik02:20, 06.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik02:23, 06.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik02:27, 06.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik02:30, 06.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik02:32, 06.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik02:35, 06.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik02:38, 06.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik02:43, 06.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik02:47, 06.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Rondo08:29, 06.06.2026
Rowerzyści wykazują się brakiem rozumu
agnik09:54, 06.06.2026
rowerzystów powinno obejować takie samo prawo ruchu drogowego. Z ronda pierszeństwo mają zjeżdżający a wjeżdżający muszą poczekać
AntyDOMINIK22:09, 06.06.2026
Pod artykułami o wypadkach często pojawia się komentarz niejakiego DOMINIKA z prośbą, by osoby poszkodowane kontaktowały się telefonicznie z nim. Nie warto! Firma ta działa w odszkodowaniach, działa tylko na swoja korzyść, tak naprawdę pośrednicząc w niczym. Ale prowizje zgarnia sowitą. Wiem,bo mój znajomy niestety zapłacił za nic. Warto też komentarze takie zgłaszać do usunięcia - nie pomagajmy oszustom.
Użytkownik00:00, 07.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik00:08, 07.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik00:11, 07.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik00:47, 07.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Kon15:02, 07.06.2026
W weekend płaskowickiej na wysokości bazaru powinna być wyłączona z ruchu. Wystarczy zablokować ruch w stronę Wilanowa na czas działania bazaru i to spowoduje wzrost bezpieczeństwa.
ats21:57, 08.06.2026
albo zlikwidować to śmierdzące wysypisko z siatami i zleżałymi produktami kupionymi w makro o poranku.
misiek08:14, 19.06.2026
Wystarczy popatrzyc z jaka predkoscia poruszaja sie samochody po K.E.N i ile kierowcow a zwlaszcza kierowcolozek rozmawia w czasie jazdy przez telefon.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Las Kabacki bez ognia i papierosów. Winne upały
Najwyższy czas szkoda że tak późno. Tam zakaz powinien być cały czas
Obywatel
15:50, 2026-06-28
Burzliwa sesja na Ursynowie. Chcą odwołać burmistrza
Kempa powinien dawno odejść za wprowadzenie bałaganu na dzielnicy, rano nie da się jeździć bo wszyscy się zjeżdżają z całej Warszawy, likwidacja kina to też podejrzane, kto na tym zarobił, bałagan z bazarkiem, źle ustawione światła na przejściach dla pieszych ułatwiają przejazdy obcym a nie mieszkańcom itd, koniec tego bałaganu !!!!
Marta
14:52, 2026-06-28
Las Kabacki bez ognia i papierosów. Winne upały
139KG×10000=1390000KG?
ANTYOSZUST KOT
13:41, 2026-06-28
Las Kabacki bez ognia i papierosów. Winne upały
PSÝCHIKX TÉST:58ZŁ×5=250+40=290ZŁ?
LOGICZNY ZDROWY
13:39, 2026-06-28