Wyglądają jak zwykłe punkty usługowe. Przyciemnione szyby, mały neon, zamknięte drzwi. W środku - proceder niezgodny z prawem. Policja wkroczyła do 18 takich punktów na Ursynowie, Mokotowie i Wilanowie. W naszej dzielnicy zlikwidowano punkty z automatami w czterech miejscach: przy Pileckiego, Romera, na Ciszewskiego oraz w Alei KEN i przy ulicy Polinezyjskiej.
Akcja była rozłożona na dwie doby i prowadzona równolegle w wielu lokalizacjach.
Pierwszego dnia funkcjonariusze Wydziału ds. Przestępczości Ekonomicznej Komendy Rejonowej Policji Warszawa II, wspierani przez Krajową Administrację Skarbową, weszli jednocześnie do dziesięciu lokali.
- mówi asp. sztab. Marta Haberska z mokotowskiej komendy policji.

Ujawniono 45 automatów Hot-Spot i zatrzymano dziesięć osób - siedmiu obywateli Ukrainy w wieku od 19 do 55 lat oraz trzy obywatelki Polski w wieku od 34 do 64 lat. Na miejscu zabezpieczono blisko 13 800 złotych gotówki.
Kolejny dzień to kolejne osiem lokali, 35 automatów i pięć zatrzymanych osób: dwóch obywateli Polski, obywatel Białorusi oraz dwóch obywateli Ukrainy w wieku od 23 do 54 lat.
Tym razem zabezpieczono blisko 22 800 złotych, a także telefony komórkowe, rejestratory obrazu, nośniki pamięci i dokumentację związaną z procederem.
- mówi rzeczniczka mokotowskiej komendy.
Przy okazji likwidacji nielegalnych kasyn wyszły na jaw dodatkowe przestępstwa. Jedna z zatrzymanych kobiet, 34-latka zatrzymana na Ciszewskiego na Ursynowie, była poszukiwana na podstawie aż trzech listów gończych wydanych przez warszawskie sądy - miała do odbycia karę roku i siedmiu miesięcy pozbawienia wolności. Jeden z obywateli Ukrainy przebywał w Polsce nielegalnie. Przy innym policjanci znaleźli marihuanę.

Bilans dwudniowej operacji jest imponujący.
Efektem intensywnej pracy operacyjnej, ustaleń oraz skoordynowanej realizacji było skontrolowanie 18 punktów, zabezpieczenie 80 automatów do gier oraz zatrzymanie 15 osób podejrzanych o udział w nielegalnym procederze.
- informuje asp. szt. Marta Haberska.
Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty dotyczące nielegalnego prowadzenia gier hazardowych. Za każdy nielegalny automat grozi administracyjna kara do 100 tysięcy złotych. Dodatkowo organizatorom nielegalnego hazardu grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do trzech lat.
Policja zapowiada, że akcja nie była jednorazowa. Zwalczanie nielegalnego hazardu pozostaje jednym z priorytetów w walce z przestępczością gospodarczą - a tego typu punkty są często powiązane z praniem pieniędzy, handlem narkotykami i działalnością zorganizowanych grup przestępczych. Dalsze działania są już planowane.
::photoreport{"type":"see-button","item":"6659"}
Boom12:05, 18.05.2026
Brawo detektywi. Odkryli to o czym od dawna wiedzieli zwykli ludzie. To się nazywa refleks szachisty 🤣
Pozostałe komentarze
aster11:49, 18.05.2026
jak mało trzeba mieć w głowie, żeby grać na tych automatach.
Przechodzień13:00, 19.05.2026
Jak mało trzeba mieć w głowie żeby do płuc wciągać trutkę? Jak mało trzeba mieć w głowie żeby zalewać mózg neurotoksyną? Uzależnienie, jak wiele innych.
mm12:39, 18.05.2026
no i super, szkoda tylko, że takich automatów nie można zgłosić na policję, tylko trzeba do KASu.
Bez sensu, bo policja współpracuje z KASem.
Irfy12:40, 18.05.2026
Jestem wstrząśnięty bohaterstwem nieustraszonych funkcjonariuszy. Oraz błyskawicznym tempem działania! Takich bud jest na Ursynowie z kilkadziesiąt. Bardzo dużo się poruszam, to wiem. Kiedyś dla zabawy liczyłem tylko te w "kwadracie" Anody /Rosoła - Południowa Obwodnica - Roentgena - Pileckiego - KEN i wyszło około 15 sztuk. Wszystkie na jedno kopyto, więc to pewnie jakaś gangsterska "sieciówka". Stoją od kilku lat, nikt ich nie niepokoi. Najlepsza jest ta przy Leclercu, ona się trochę "wybija", bo udaje punkt naprawy telefonów, którego tam nie ma od co najmniej od 7 lat. I jeszcze nie rozumiem, jak przy takiej akcji mogli zabezpieczyć tylko 13800 gotówką? Czyżby cała reszta gdzieś się "zapodziała"? W ogóle z tymi budami to musi być niezły wał. Jak się chce handlować pietruchą, to zezwolenia - sre nia, opłaty - pi er daty i tona papierów. A tutaj? Stoi, świeci się jak dyskoteka, działa, wszyscy wiedzą, co to za buda i nikt się nie interesuje. Ratusz nie widzi, policja codziennie przejeżdża obok i też nic. Zatrudniają tam ślepych, czy jak?
madra jola14:49, 18.05.2026
Widocznie niektórzy z wierzchołka mają w tym interes, i to niezły. Więc od czasu do czasu trzeba zrobić gawiedzi pokazówkę!🤣
DERENIOWA14:26, 19.05.2026
A co z tym który działa od kilku lat przy ul. Dereniowej
agnik10:50, 20.05.2026
od lat stoją a oni dopiero teraz zauważyli. Chyba że się nie opłacili?
asfdg11:28, 20.05.2026
Przy metrze wilanowska obok żabki przy przystanku tramwajowym...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Las Kabacki bez ognia i papierosów. Winne upały
Najwyższy czas szkoda że tak późno. Tam zakaz powinien być cały czas
Obywatel
15:50, 2026-06-28
Burzliwa sesja na Ursynowie. Chcą odwołać burmistrza
Kempa powinien dawno odejść za wprowadzenie bałaganu na dzielnicy, rano nie da się jeździć bo wszyscy się zjeżdżają z całej Warszawy, likwidacja kina to też podejrzane, kto na tym zarobił, bałagan z bazarkiem, źle ustawione światła na przejściach dla pieszych ułatwiają przejazdy obcym a nie mieszkańcom itd, koniec tego bałaganu !!!!
Marta
14:52, 2026-06-28
Blok na Ursynowie zawali się? Mieszkańcy przerażeni
Spółdzielnia może wystąpić do Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad z roszczeniem. Konieczne jest powołanie biegłego, który stwierdzi na ile budowa tunelu przyczyniła się do katastrofy budowlanej.
Justyna
13:13, 2026-06-28
PINB: Katastrofa budowlana na Hirszfelda
jak mieli ubezpieczenia murów i reszty , to przeżyją... gorzej, jak chcieli zaoszczędzić i nie zabezpieczyli się wcześniej
Warszawiak
12:36, 2026-06-28