Mostek w parku Przy Bażantarni nie ma szczęścia. Podczas tegorocznej majówki nieznani sprawcy rozbili szklane tafle w barierkach - ten sam element, który już wiele raz w przeszłości padał ofiarą chuliganów. A to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów krajobrazu tej części Ursynowa - widok zza jego balustrady na bazylikę pw. bł. Władysława z Gielniowa to jedno z najchętniej fotografowanych ujęć w dzielnicy.
Zdjęcia wykonane przez naszego czytelnika w parku podczas majówkowego weekendu pokazują skalę zniszczeń. Przynajmniej jedna szyba w barierkach mostku jest rozkruszona - charakterystyczna pajęczyna spękań rozchodzi się od centrum uderzenia na całą taflę hartowanego szkła. Inne szyby noszą ślady uszkodzeń, a cała balustrada, wykonana ze stali nierdzewnej i szkła, która miała być wizytówką odnowionego mostku, wygląda teraz jak dowód rzeczowy z miejsca przestępstwa.
W 2019 roku dokładnie ten sam mostek przeżył podobny akt wandalizmu. Potłuczono szyby. Naprawa kosztowała kilka tysięcy złotych. Tym razem koszty będą znacznie wyższe, bo zniszczonych zostało więcej szyb.
To jednak nie jedyny przypadek niszczenia parku. W ubiegłych latach ursynowianie pamiętają urywanie głów rzeźbom gęsi — aż dzielnica ostatecznie usunęła figurki, bo koszty naprawy były zbyt wysokie. Kilka lat temu skradziono też dzwonki z instalacji grającej na wietrze, a rury fletowe powyginano w supły.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"6638"}
Przy okazji oddania mostku do użytku po remoncie w listopadzie 2024 roku dzielnica wskazywała z optymizmem na nowe kamery monitoringu zainstalowane w parku Przy Bażantarni. Urząd liczył, że to zniechęci wandali. Być może zapis z nich przyda się teraz do ścigania chuliganów.
We wrześniu 2023 roku mieszkaniec zgłosił dzielnicy fatalny stan techniczny konstrukcji - spróchniałe elementy nośne i ruszającą się barierkę. Ekspertyza techniczna wykazała, że mostek w każdej chwili może się zawalić. Obiekt natychmiast wyłączono z użytkowania.
Remont ruszył dopiero w maju 2024 roku - po tym, jak pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem. Prace kosztowały ponad 153 tysiące złotych i trwały do początku listopada, kiedy na nowo otwarto mostek. Do tej pory opierał się wandalom. Aż do dzisiaj.
::addons{"type":"alert"}
Ewa10:17, 04.05.2026
A gdzie patrole Policji i Straży Miejskiej. Ktoś widział ?
Pozostałe komentarze
X12:29, 03.05.2026
w dodatku w parku sucho bardzo, mostek niby jest, ale o wodzie dla ptaków i zwierzątek nikt nie pomyśli, że cierpią z pragnienia
Somsiad13:48, 03.05.2026
W tym mieście, w tej dzielnicy patusów nie brakuje... ostatnio w nocy jak szedłem na n34 do południowego przy Marco Polo takich pogoniłem jak malowali elewację, chyba ukry około dwudziestki bo coś bełkotali w podobnym języku.
Użytkownik17:19, 03.05.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Polska dla Polaków 10:20, 04.05.2026
Za łeb i zapraszamy walczyć za swój kraj jak ich roznosi.
degrengolada19:34, 03.05.2026
No to może w końcu ten mostek wykończą materiałem który nie jest tak nieznośnie prowokacyjny dla Ukraińców jak szkło. Może beton będzie odpowiedni? Poza tym, kamer tam nastawiane i jak zwykle "nieznani sprawcy".
Gall Anonim10:30, 06.05.2026
Efektowny, lecz nie mądry wpis. Chamstwo nie ma narodowości. Jestem tam od lat codziennie - także wieczorem łażę z psem - i dominującą "siłą sprawczą" dewastacji mniej lub bardziej dużych, są kilkunastoosobowe ekipy polskojęzycznych małolatów. Często agresywnie reagujące na zwrócenie uwagi.
Pastuch 03:44, 04.05.2026
Milicja jak zwykle bezradna z umorzeniem bo kamer brak?? 😂
Paulo15:25, 04.05.2026
Milicja to była w PRL-u, komuchu. Teraz jest policja. Tak ci tęskno do komuny? To spadaj do Korei Północnej, lamusie!
Prawda08:28, 04.05.2026
Ursynów to slums. Gdyby tylko pieniądze na odpały pachnącego czosnkiem i śledzeniem Czubaszka dawać połowę tego co dają a resztę dać na ludzi naprawdę wartościowych i potrzebnych narodowi i społeczeństwu czyli na policję i straż miejską było by pewnie bezpieczniej no i mniej syjonistycznej agitacji by było za pieniądze z podatków Polaków.
Polak14:52, 04.05.2026
zmień leki patusie
Ewa10:10, 04.05.2026
Czemu nie ma częstrzych patroli Policji lub Straży Miejskiej. Ludzie mieszkam na Kabatach 24 lata i Policję widzę sporadycznie raz w miesiącu albo i to nie a Straży Miejskiej w ogóle
Prawda09:57, 06.05.2026
Bo miliony idą na UCKA i syjonistyczna agitacje uprawianą przez badacza „kultury” Żydów z Łukowa Czubaszka w tym miejscu.
pol14:49, 04.05.2026
Buraczane cwele.
Dziedziczny syf zamiast mózgu.
Najpierw niech te śmieci zapłacą za remont ,a potem ich do zaszczurzonej celi ,o spleśniałym chlebie i wodzie z kibla
jand17:08, 04.05.2026
jak wiele razy był niszczony to zmienić szkło na metalowe pręty
Gax18:12, 04.05.2026
Umorzenie sprawy przez policję za: 3... 2... 1...
Gggt18:35, 04.05.2026
Przejrzeć monitoring namierzyć tę bandę idiotów u bardzo przykładnie ukarać a podejrzewam ze są to młodociany wyrzucić ze szkoły ukarać tak żeby smród im w papierach został na bardzo ale to bardzo długie lata
Jprdle20:43, 04.05.2026
Dziwna jest ta niemoc ekpiy kempy w sprawie narastających dewastacji. Może pora zacząc rozliczać tą radosną ekipę z tego czego nie potrafią zrobić? Kempa zawalony fuchami ewidentnie nie ogarnia co się odpiedrala w Urzędzie. Który z nich jest odpowiedzialny za tereny zielone wraz z infrastrukturą? Ta dzielnica coraz szybciej zamienia się w slums.
uuu21:15, 05.05.2026
Śmierdziała wam komuna, zachciało się tłuszczy kapitalizmu? to teraz żryjcie pełną gębą i płaćcie. za komuny było lepiej i sprawiedliwiej.
Michał_Z02:47, 07.05.2026
Kiedy przed laty była ochrona w parku, to nie było żadnych dewastacji, a pijane bydło było stamtąd gonione. Odkąd ochrony nie ma, to regularnie o ciepłej porze roku mają miejsce dewastacje, wrzaski w środku nocy, bicie szkła. Dzwonienie po Policję, czy po Straż Miejską, nic nie daje, bo kiedy już zdecydują się w ogóle przyjechać, to nikogo już nie ma, ale są szkody. Chyba utrzymywanie nocnej ochrony w parku bardziej opłaciłoby się, niż naprawianie szkód wyrządzanych przez wandali.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Horror z linią 136. Trzy godziny czekania na autobus!
ztm w-wy zmiany trasa miejska komunikacja 6 lipca 2026 roku. Autobusy 101, 109, 113, 114, 128, 136, 138, 141, 144, 154, 155, 175, 206, 216, 222, 228, 238, 281, 319, 375, 504, 509, 790, 817 i S2. linia 509 przekształcenie w linię 101. linia 101 Winnica – Dionizosa – Światowida – Modlińska – Jagiellońska – Świętych Cyryla i Metodego – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska) – Targowa – Al. Zieleniecka – Al. Waszyngtona – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Umińskiego – Bora-Komorowskiego – Gocław. Uruchomienie linia 109 chomiczówka - josepcha conrada - aleje władysława reymont - władysława broniewskiego - zygmunta krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – Krasnobrodzka – Bródno-Podgrodzie. Przekształcenie dotychczasowej linii 319 w nową linię 113 to zmiana wprowadzająca autobusy całotygodniowe, które zapewniają stałe połączenie Wawra (rejon ul. Patriotów i Wału Miedzeszyńskiego) z Wilanowem (Miasteczko Wilanów).Nowa trasa linii 113 przebiega następująco:Wiatraczana – Grochowska – Płowiecka – Widoczna – Szpotańskiego – Patriotów – Przewodowa – Wał Miedzeszyński – Południowa Obwodnica Warszawy (POW) – Most Anny Jagiellonki – Przyczółkowa - branieckiego - rosoła - indiry gandhi - pileckiego PILECKIEGO. Likwidacja linii 175 zastępienie przez linię 114, 128, 504, S2. likwidacja linii 136 zastępienie przez linię 114 i 154. Linia 114 PL.WILSONA - plac wilsona - adama mickiewicza - gen. w. andresa - muranowska - bonifraterska - miodowa - krakowska przedmieście - nowy świat - plac trzech krzyży - al.ujazdowskie - wyzwolnienie - Plac politechnika - nowowiejska - al.niepodległości - madalińskiego - wołoska - racławicka - żwirki i wigury - Komitetu Obrony Robotników - al.krakowska - hynka - sasanki - marynarska - rzymowskiego - Dolina Służewiecka – Al. Komisji Edukacji Narodowej – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Indiry Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – Natolin Północny. linia 141 Witolin – Łukowska – Zamieniecka – Grochowska – al. Stanów Zjednoczonych – Most Łazienkowski – Czerniakowska – Chełmska - jana III sobieskiego – Aleje sikorskiego – al.wilanowska - przyszczówki - wiertnicza - WILANÓW. Uruchomienie linia 144 Bielańska – Bielańska – pl. Teatralny (powrót: pl. Teatralny – Senatorska – pl. Bankowy – al. Solidarności – Bielańska) – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac trzech krzyży – Aleje Ujazdowskie – al. Szucha – plac Unii Lubelskiej – puławska – Woronicza - skarpańska - SKARPAŃSKA. linia 154 Ostroroga – Ostroroga – Obozowa – Płocka – Górczewska – al. Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Sokołowskiego – Szczęśliwicka - Bitwy Warszawskiej 1920 roku – podpułkownika mieszysława "grzymały" – bitwa warszawy 1920 rok - grójecka - al.krakowska – 1 sierpnia – Żwirki i Wigury – Lotnisko Chopina (powrót: Lotnisko Chopina – Żwirki i Wigury – Bennetta – Żwirki i Wigury). Uruchomienie linia 155 Zajezdnia Wola – Al. Solidarności – Młynarska – Leszno – Okopowa – Al. Solidarności (powrót: Al. Solidarności - mikołaj kopernika - tamka – wybrzeże kościuszkowwskie - zajęcza- NAUKI KOPERNIKA. uruchomienie linia 206 Nowe Włochy – Chrościckiego – potrzebna - Świerszcza -cegielniana - techników - popularny - wschodni słońca - szybka - równoległa – Instalatorów – Al. Krakowska – (powrót: Al.lrakowska - grójecka - zawrotka na wysokości ul. racławickiej - grójecka - al.krakowska - 1 Sierpnia – Żwirki i Wigury - Woronicza – Metro Wierzbno (powrót: Królikarnia – Woronicza). Uruchomienie linia 216 SZCZĘSLIWICE – Szczęśliwicka – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – banacha – Żwirki i Wigury – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Wołoska – Al. wilanowska – METRO WILANOWSKA. Uruchomienie linia 222 Uruchomienie linia 222 P+RL. KRAKOWSKA – Al. Krakowska – Komitetu Obrony Robotników – Żwirki i Wigury – Woronicza – Puławska – dolny - chełmska – Czerniakowska – Łazienkowska – Torwar. linia 228 Ursus-Ratusz – Traktorzystów – Świerszcza – Globusowa – Wałowicka – Sympatyczna (powrót: Sympatyczna – Potrzebna – Świerszcza) – Cegielniana – Techników – Popularna – Wschodu Słońca – Szybka – Równoległa– Instalatorów – Al. Krakowska (powrót: Al. Krakowska – Grójecka – zawrotka na wysokości ul. Racławickiej – Grójecka – Al. Krakowska – Instalatorów) – 1 Sierpnia – Żwirki i Wigury – Hynka - al. krakowska - P+R. ALEJE KRAKOWSKA. 238 – Uruchomienie linii na Utracie w zastępstwie za linię 138 DW. WSCHODNI (LUBELSKA) – Lubelska – Zamoyskiego – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Rybieńska – Zabraniecka – Utrata – UTRATA – Utrata – Zabraniecka – Gwarków – ZAJEZDNIA UTRATA. Nowa linia 281 Młociny-UKSW – Wóycickiego – Pułkowa (powrót: Pułkowa – Dzierżoniowska – Dankowicka – Żubrowa – Wóycickiego) – al. Wittek – Kasprowicza – Sokratesa – Conrada – al. Reymonta – Broniewskiego – Krasińskiego – METRO WILSONA. Uruchomienie linia 375 powszedni kursują. linia 375 Plac Piłsudskiego – plac marszałowska jóżew piłsudskiego – królewska – pl.grzybowa – emilii plater – Aleje Jerozolimskie – Raszyńska (powrót: Krzyckiego – Raszyńska) – Żwirki i Wigury – Lotnisko Chopina (powrót: Lotnisko Chopina – Żwirki i Wigury – Bennetta – Żwirki i Wigury). Linia 817 przekształcenie w linię 790 całotygodni kursują. linia 790 Dworzec Zachodni – Aleje Jerozolimskie – Opacz-Kolonia: Aleje Jerozolimskie – Michałowice: Aleje Jerozolimskie – Piastów.
yr
13:53, 2026-06-22
Psia Górka na Ursynowie nagrodzona!
A tymczasem deweloper Okam zapowiedział rozpoczęcie inwestycji mieszkaniowej tuż przy Górce. Już wiszą plansze informacyjne na ogrodzeniu. Coś mi się wydaje, że ta bioróżnorodność to się długo nie uchowa...
Alwaro
13:48, 2026-06-22
Parking na Polinezyjskiej gotowy. Czemu tak długo?
Dlaczego droga przez parking jest tak bardzo szeroko? W przypadku osiedla Wyżyny nad POW jest dokładnie to samo. Są zrobione tak jakby miały obsługiwać ruch dwukierunkowy Tirów w trybie ciągłym.
ciekawski
13:47, 2026-06-22
Horror z linią 136. Trzy godziny czekania na autobus!
ztm w-wy zmiany trasa miejska komunikacja 6 lipca 2026 roku. Autobusy 101, 109, 113, 114, 128, 136, 138, 141, 144, 154, 155, 175, 206, 216, 222, 228, 238, 281, 319, 375, 504, 509, 790, 817 i S2. linia 509 przekształcenie w linię 101. linia 101 Winnica – Dionizosa – Światowida – Modlińska – Jagiellońska – Świętych Cyryla i Metodego – Targowa (powrót: Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska) – Targowa – Al. Zieleniecka – Al. Waszyngtona – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Umińskiego – Bora-Komorowskiego – Gocław. Uruchomienie linia 109 chomiczówka - josepcha conrada - aleje władysława reymont - władysława broniewskiego - zygmunta krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – Krasnobrodzka – Bródno-Podgrodzie. Przekształcenie dotychczasowej linii 319 w nową linię 113 to zmiana wprowadzająca autobusy całotygodniowe, które zapewniają stałe połączenie Wawra (rejon ul. Patriotów i Wału Miedzeszyńskiego) z Wilanowem (Miasteczko Wilanów).Nowa trasa linii 113 przebiega następująco:Wiatraczana – Grochowska – Płowiecka – Widoczna – Szpotańskiego – Patriotów – Przewodowa – Wał Miedzeszyński – Południowa Obwodnica Warszawy (POW) – Most Anny Jagiellonki – Przyczółkowa - branieckiego - rosoła - indiry gandhi - pileckiego PILECKIEGO. Likwidacja linii 175 zastępienie przez linię 114, 128, 504, S2. likwidacja linii 136 zastępienie przez linię 114 i 154. Linia 114 PL.WILSONA - plac wilsona - adama mickiewicza - gen. w. andresa - muranowska - bonifraterska - miodowa - krakowska przedmieście - nowy świat - plac trzech krzyży - al.ujazdowskie - wyzwolnienie - Plac politechnika - nowowiejska - al.niepodległości - madalińskiego - wołoska - racławicka - żwirki i wigury - Komitetu Obrony Robotników - al.krakowska - hynka - sasanki - marynarska - rzymowskiego - Dolina Służewiecka – Al. Komisji Edukacji Narodowej – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Indiry Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – Natolin Północny. linia 141 Witolin – Łukowska – Zamieniecka – Grochowska – al. Stanów Zjednoczonych – Most Łazienkowski – Czerniakowska – Chełmska - jana III sobieskiego – Aleje sikorskiego – al.wilanowska - przyszczówki - wiertnicza - WILANÓW. Uruchomienie linia 144 Bielańska – Bielańska – pl. Teatralny (powrót: pl. Teatralny – Senatorska – pl. Bankowy – al. Solidarności – Bielańska) – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac trzech krzyży – Aleje Ujazdowskie – al. Szucha – plac Unii Lubelskiej – puławska – Woronicza - skarpańska - SKARPAŃSKA. linia 154 Ostroroga – Ostroroga – Obozowa – Płocka – Górczewska – al. Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Sokołowskiego – Szczęśliwicka - Bitwy Warszawskiej 1920 roku – podpułkownika mieszysława "grzymały" – bitwa warszawy 1920 rok - grójecka - al.krakowska – 1 sierpnia – Żwirki i Wigury – Lotnisko Chopina (powrót: Lotnisko Chopina – Żwirki i Wigury – Bennetta – Żwirki i Wigury). Uruchomienie linia 155 Zajezdnia Wola – Al. Solidarności – Młynarska – Leszno – Okopowa – Al. Solidarności (powrót: Al. Solidarności - mikołaj kopernika - tamka – wybrzeże kościuszkowwskie - zajęcza- NAUKI KOPERNIKA. uruchomienie linia 206 Nowe Włochy – Chrościckiego – potrzebna - Świerszcza -cegielniana - techników - popularny - wschodni słońca - szybka - równoległa – Instalatorów – Al. Krakowska – (powrót: Al.lrakowska - grójecka - zawrotka na wysokości ul. racławickiej - grójecka - al.krakowska - 1 Sierpnia – Żwirki i Wigury - Woronicza – Metro Wierzbno (powrót: Królikarnia – Woronicza). Uruchomienie linia 216 SZCZĘSLIWICE – Szczęśliwicka – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – banacha – Żwirki i Wigury – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Wołoska – Al. wilanowska – METRO WILANOWSKA. Uruchomienie linia 222 Uruchomienie linia 222 P+RL. KRAKOWSKA – Al. Krakowska – Komitetu Obrony Robotników – Żwirki i Wigury – Woronicza – Puławska – dolny - chełmska – Czerniakowska – Łazienkowska – Torwar. linia 228 Ursus-Ratusz – Traktorzystów – Świerszcza – Globusowa – Wałowicka – Sympatyczna (powrót: Sympatyczna – Potrzebna – Świerszcza) – Cegielniana – Techników – Popularna – Wschodu Słońca – Szybka – Równoległa– Instalatorów – Al. Krakowska (powrót: Al. Krakowska – Grójecka – zawrotka na wysokości ul. Racławickiej – Grójecka – Al. Krakowska – Instalatorów) – 1 Sierpnia – Żwirki i Wigury – Hynka - al. krakowska - P+R. ALEJE KRAKOWSKA. 238 – Uruchomienie linii na Utracie w zastępstwie za linię 138 DW. WSCHODNI (LUBELSKA) – Lubelska – Zamoyskiego – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Rybieńska – Zabraniecka – Utrata – UTRATA – Utrata – Zabraniecka – Gwarków – ZAJEZDNIA UTRATA. Nowa linia 281 Młociny-UKSW – Wóycickiego – Pułkowa (powrót: Pułkowa – Dzierżoniowska – Dankowicka – Żubrowa – Wóycickiego) – al. Wittek – Kasprowicza – Sokratesa – Conrada – al. Reymonta – Broniewskiego – Krasińskiego – METRO WILSONA. Uruchomienie linia 375 powszedni kursują. linia 375 Plac Piłsudskiego – plac marszałowska jóżew piłsudskiego – królewska – pl.grzybowa – emilii plater – Aleje Jerozolimskie – Raszyńska (powrót: Krzyckiego – Raszyńska) – Żwirki i Wigury – Lotnisko Chopina (powrót: Lotnisko Chopina – Żwirki i Wigury – Bennetta – Żwirki i Wigury). Linia 817 przekształcenie w linię 790 całotygodni kursują. linia 790 Dworzec Zachodni – Aleje Jerozolimskie – Opacz-Kolonia: Aleje Jerozolimskie – Michałowice: Aleje Jerozolimskie – Piastów.
tak
13:46, 2026-06-22