Popularna polanka grillowa w Lesie Kabackim każdego weekendu jest traktowana jak strefa wolna od zasad - miejsce, gdzie można wjechać samochodem, rozpalić ognisko i wypić piwo bez konsekwencji. Policja po skargach mieszkańców postanowiła działać. Funkcjonariusze z komisariatu przy Janowskiego wsparci przez oddziały prewencji, patrole konne oraz przewodników z psami służbowymi, pojawili się w piątek, sobotę i niedzielę w kabackim rezerwacie.
W sumie przeprowadzono 47 interwencji, wylegitymowano 61 osób. Mandaty - 15 na łączną kwotę blisko 3 500 złotych - trafiły do osób przyłapanych na najbardziej uciążliwych i niebezpiecznych wykroczeniach.
- mówi asp. sztab. Marta Haberska z mokotowskiej policji.
Na liście przewinień dominowały trzy kategorie. Pierwsza to nieuprawniony wjazd pojazdami na teren lasu - problem znany każdemu, kto próbował spokojnie spacerować, a zamiast tego omijał samochody zaparkowane między drzewami. Druga to spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem. Trzecia - być może najbardziej niebezpieczna w obliczu tegorocznej wczesnej i suchej wiosny - to rozpalanie ognisk w miejscach niedozwolonych.
Tego typu zachowania nie tylko naruszają obowiązujące przepisy, ale również stwarzają realne zagrożenie pożarowe oraz wpływają negatywnie na poczucie bezpieczeństwa innych użytkowników lasu.
- mówi asp. szt. Marta Haberska.

Policja nie pozostawia złudzeń - to nie jednorazowa akcja.
Podobne działania będą kontynuowane. Jednocześnie apelujemy do mieszkańców i odwiedzających o przestrzeganie obowiązujących przepisów, poszanowanie przyrody oraz reagowanie na wszelkie przejawy naruszania prawa.
- apeluje Marta Haberska
Kto więc planuje w Majówkę kolejny weekendowy wypad do Lasu Kabackiego z grillem, butelką piwa i samochodem zaparkowanym przy leśnej ścieżce - powinien przemyśleć swoje plany.
Hello15:09, 27.04.2026
I bardzo dobrze. Regularne patrole sprawią, że może wróci odpowiedni poziom kultury. Kiedyś polanka była super miejscem na spotkania w plenerze.
Wck07:43, 28.04.2026
Kto widział ostatnio polankę ten wie, że języka polskiego tam nie uświadczysz.
Podobny problem z Górkami Szymona, które już przez miejscowych zostały przemianowane na "Kijów".
Pozostałe komentarze
Użytkownik15:18, 27.04.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Paulo15:49, 27.04.2026
Wywalcie w końcu z portalu tego trolla, który pisze ten sam tekst pod różnymi nickami! Wytępię go z premedytacją! Chyba, że to ktoś z administratorów...
BiałaPałaMilicjanta19:41, 27.04.2026
Boguś sama prawda, to były piękne czasy a dzięki KO przywrócono mi finanse!
agnik15:30, 27.04.2026
I słusznie👍
Tommy16:22, 27.04.2026
Czy na Polanie nie można wypić piwa? To jest absurd....
Anna_S18:39, 27.04.2026
Nie, bo to jest miejsce publiczne, a w miejscach publicznych, poza pubami, restauracjami i ogródkami restauracyjnymi, jest to zabronione.
pol09:25, 29.04.2026
absurdem są zapijaczeni menele - kawałek dalej masz bary z piwem
ane10:59, 30.04.2026
piwa nie? to trza może wino, wódkę :)
Robb18:42, 27.04.2026
Polaczkowi jak po kieszeni mandatem nie dasz to niczego się nie nauczy. Kraj piękny ale ludzie to...
MrFrosty19:47, 27.04.2026
e tam, kijem po dupie od razu przy wszystkich dla przykładu i satysfakcji :)
Slawek11:35, 28.04.2026
Ja tam Polaka od miesięcy nie widziałem.
bhiop09:28, 29.04.2026
.......znaczy ty???????????
Ostatnimi czasy Polaka tam trudniej znale xc od innych nacji
Karot 19:12, 27.04.2026
Mieszkańcy może dziki z lasu
twój stary21:28, 27.04.2026
Albo ci właściciele psów, *%#)!& wielkie tablice przy każdym wejściu. W każdym rezerwacie Warszawskim i okolicznym. To zawsze i wszędzie z tymi psami łażą mimo zakazów. Jak dostaną mandaty to może się nauczą. O rozjeżdzaniu samochodami nei wspomne.
Dd21:51, 27.04.2026
Brawo
X00:43, 28.04.2026
Wreszcie! Dobre, że przed majówką
kurkawodna09:13, 28.04.2026
Tam same ukry siedzą. Niech ich dobrze przemaglują
Warszawiak8209:18, 28.04.2026
Całe miasto od parterów, aż po dachy pomazane sprayami. Straty idące w miliardy złotych, a policja łapie pijących piwko i palących ogniska na polanie. Gratuluje priorytetów. Cóż tak się dzieje jak Prezydent miasta nie pojawia się w robocie i ogólnie ma wywalone na to co się dzieje w stolicy.
njop09:30, 29.04.2026
Priorytetm jest bezpieczeństwo.
Gratuluję toku myślenia.
Stanowcze nie dla zapijaczonych meneli w miejscach publicznych.
Kawałek dalej masz baty z piwem
daktylek17:34, 29.04.2026
Jak sprawdzają - niedobrze, jak nie sprawdzają - niedobrze. Mandaty dostają ci, którzy palą ogniska w miejscach niedozowolonych, a nie ci, którzy palą je w miejscach legalnie wyznaczonych. Bo jak ci nielegalni podpalą Las Kabacki to, według Ciebie, wreszcie będzie dobrze?
Mamej09:43, 28.04.2026
Brawo, brawo i oby jak najczęściej. Wspaniale czyta się taką informację, oby zapowiedzi o regularnych patrolach były prawdą. Popieram, przyklaskuję i trzymam kciuki za konsekwencję! To co częściowo nasi rodacy, a w większości obcokrajowcy zrobili z tym miejscem to jest absurd. Smród, muzyka i alkohol od samego rana do późnych godzin nocnych. To samo powinni zrobić z psiarzami - stać, łapać i walić mandaty jak leci, aż się nauczą.
Slawek11:39, 28.04.2026
Musiałoby się najpierw leśniczemu chcieć. A nie po to szedł na państwowe, żeby teraz pracował i psiarzy z rezerwatu przeganiał.
Wiesława15:56, 28.04.2026
Za komuny zwykły człowiek miał lepiej. Panstwo budowalo mieszkania, dostawało sie z przydziału, była pewna praca do emerytury dzieki temu ludzie nie bali decydowac sie na dzieci, ceny były stabilne i niskie. Dzis panstwo nic nie buduje, najtansze mieszkanie za pol miliona, zero pewnosci pracy w kazdej chwili moga cie zastapic AI lub innym hindusem, inflacja szaleje i wszystko drozeje tylko i socjal media ziejące propagandą. Dzis tylko bogaci mają dobrze.
Polak09:39, 29.04.2026
zostań komuchu bogatym.
Kto ci broni?
Komuna ....czy się stoi czy się leży 1500 się należy.
Złodziejstwo,rozkradanie zakładów,produkcja bubli.
Morderstwa i prześladowania od SB i NKWD
A w sklepach ocet na półkach.
Mieszkania????????????
Ja z rodzicami i bratem mieszkaliśmy wiele lat we czwórkę w 10 metrowym pokoiku.
A za mieszkanie spółdzielcze trzeba było wpłacać olbrzymi wkład.
Za darmo nie dawali.
Ewentualnie po wpłaceniu olbrzymiej łapówki dostałaś mieszkanie kwaterunkowe ,które i tak mogli zabrać
Przestań kłamać.
Gg01:10, 30.04.2026
Za robotę się weź, obiboku.
do redakcji00:27, 29.04.2026
poproszę o interwencję również na polanie i w zaroślach na prawo od ul. Moczydłowskiej - w okolicach jeziorka - tam są palone ogniska pomiędzy drzewami a na zwróciną uwagę usłyszałam odpowiedź, że nie ma znaku zakazu i wszyscy palą to znaczy że wolno,
ps w większości to osoby przyjezdne
problem jest nowy i zapoczątkowany przez nich - wiem, bo mieszkam po sąsiedzku od ponad 20 lat
Karol13:52, 29.04.2026
Straż Graniczna też miałaby tam coś do powiedzenia.
yyy13:43, 30.04.2026
Niech przepedzą tych z krainyU i będzie normalnie.
Anonimowy obserwator20:03, 30.04.2026
W końcu, dziękujemy!!!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Las Kabacki bez ognia i papierosów. Winne upały
Najwyższy czas szkoda że tak późno. Tam zakaz powinien być cały czas
Obywatel
15:50, 2026-06-28
Burzliwa sesja na Ursynowie. Chcą odwołać burmistrza
Kempa powinien dawno odejść za wprowadzenie bałaganu na dzielnicy, rano nie da się jeździć bo wszyscy się zjeżdżają z całej Warszawy, likwidacja kina to też podejrzane, kto na tym zarobił, bałagan z bazarkiem, źle ustawione światła na przejściach dla pieszych ułatwiają przejazdy obcym a nie mieszkańcom itd, koniec tego bałaganu !!!!
Marta
14:52, 2026-06-28
Blok na Ursynowie zawali się? Mieszkańcy przerażeni
Spółdzielnia może wystąpić do Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad z roszczeniem. Konieczne jest powołanie biegłego, który stwierdzi na ile budowa tunelu przyczyniła się do katastrofy budowlanej.
Justyna
13:13, 2026-06-28
PINB: Katastrofa budowlana na Hirszfelda
jak mieli ubezpieczenia murów i reszty , to przeżyją... gorzej, jak chcieli zaoszczędzić i nie zabezpieczyli się wcześniej
Warszawiak
12:36, 2026-06-28