Późnym popołudniem do strażników patrolujących Ursynów dotarła informacja, że przy jednym z budynków przy ulicy Kłobuckiej znajduje się kobieta, która nie wie, gdzie jest ani jak się nazywa
- informuje biuro prasowe Straży Miejskiej m.st. Warszawy.
Pierwszą osobą, która dostrzegła starszą kobietę w potrzebie, był pracownik ochrony budynku. To on zauważył seniorkę siedzącą samotnie na krzesełku i od razu zareagował, dzwoniąc po pomoc. Gdy na miejsce przyjechali strażnicy miejscy, kobieta wciąż siedziała w tym samym miejscu.
Na miejscu strażnicy zastali starszą kobietę siedzącą na krzesełku, pod opieką pracownika ochrony budynku. Nie odpowiadała na pytania, jednak funkcjonariusze nie ustępowali w próbach nawiązania z nią kontaktu i ostatecznie udało im się ustalić jej nazwisko
- relacjonują strażnicy miejscy.

Po ustaleniu tożsamości kobiety, strażnicy natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze zadbali o to, by kobieta czuła się bezpiecznie i miała poczucie, że jest pod dobrą opieką. Taka postawa mundurowych w tego typu sytuacjach jest niezwykle ważna - seniorzy w stanie dezorientacji potrzebują nie tylko pomocy medycznej, ale także wsparcia psychicznego.
Po przyjeździe karetki ratownicy dokładnie zbadali kobietę.
Ratownicy pogotowia, po zbadaniu kobiety, stwierdzili, że jest w dobrej formie fizycznej, jednak z innych powodów należy przewieźć ją do szpitala
- informuje stołeczna straż miejska.
Stokłosy 21:34, 08.11.2025
To pewnie ktoś z rady nadzorczej spółdzielni Stokłosy.
Użytkownik21:33, 10.11.2025
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Policja mówiła do pustych krzeseł
Nie wiem jak to stalo sie ze ta wiadomosc do mnie nie dotarla pomimo bycia w miare na biezaco ze sprawami dzielnicy..Zbyt slabo naglosnione o opisywane - informacji w lokalnych spoldzielniach brak./
jasiek
04:07, 2026-06-27
PINB: Katastrofa budowlana na Hirszfelda
Współczuję mieszkańcom tego budynku. Oni muszą przeżywać horror. Naprawdę to straszne
Oj
23:34, 2026-06-26
Wycinka na Kulczyńskiego. Czy była legalna?
Wolna amerykanka. Inny przykład. Drzewa które rosną zbyt blisko powierzchni reklamowych pewnej firmy na S mają tendencje do usychania.
Wni0sek
23:03, 2026-06-26
PINB: Katastrofa budowlana na Hirszfelda
Jak się teraz czują te p…., które głosowały na walnym za tym….
Sąsiad z góry
21:10, 2026-06-26