Nadchodzi kolejna odsłona lubianego i cenionego przez mieszkańców Ursynowa wydarzenia. Tydzień Seniora pozwoli ursynowskim seniorom odpocząć i przenieść się w czasie do młodzieńczych lat.
Trwający kilka dni cykl rozpocznie się już w sobotę 5 października o godz. 18 orientalnym koncertem. W Dzielnicowym Ośrodku Kultury "Ursynów" przy ul. Kajakowej 12b wystąpi zespół „Czarnina” z wokalistką Niną Kodorską na czele.
Solistka znana jest ze współtworzenia ścieżki muzycznej serialu „1670" na platformie Netflix. Grupa inspiruje się muzyką cygańską, bałkańską i bliskowschodnią. Utwory śpiewane są w różnych językach i dialektach. Zapowiada się więc świetne folkowe widowisko! Wejściówki dostępne są w DOK Ursynów lub pod tym linkiem.
Tego samego dnia o godz. 19 w UCK Alternatywy przy ul. Gandhi 9 (stacja metra Imielin) odbędzie się pokaz filmu „Skąd, dokąd” w reżyserii Macieja Hameli.
Dokument ten ukazuje losy uchodźców z Ukrainy, którzy starym vanem przemierzają tysiące kilometrów w poszukiwaniu azylu. Film nawiązuje do historii ofiar wojny, która dzieje się za naszą wschodnią granicą. Po seansie w sali Bareja odbędzie się spotkanie z reżyserem. Bezpłatne wejściówki dostępne w UCK Alternatywy oraz na stronie www.biletyna.pl.
Od poniedziałku do środy (7-9 października) wielka atrakcja - wycieczki dla seniorów starym Jelczem "Ogórkiem". Tym razem pod hasłem "Bal na Gnojnej – śladami Grzesiuka". Trasa prowadzi przez miejsca związane z życiem Stanisława Grzesiuka, rozpoczynając się na Sielcach. Uczestnicy poznają historię Warszawy jego oczami. Będzie wspólne zdjęcie pod muralem, picie królewskiego nektaru w Browarach Warszawskich, tańce w rytm szlagierów u Grubego Joska.
Wyjazdy "Ogórkiem" odbywają się o godz. 10 spod urzędu dzielnicy, a powrót przewidywany jest na godz. 15. Przejazd jest bezpłatny, jednak obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc tylko w piątek 4 października od godz. 10. Jedna osoba może zgłosić do udziału w wycieczce maksymalnie dwie osoby, nr tel: (22) 443 72 48.
W poniedziałek 7 października o godz. 18 w UCK Alternatywy (ul. Ghandi 9) odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego Wolnego Uniwersytetu Ursynowa. W programie m.in. koncert Chóru Międzypokoleniowego „Alternatywy” oraz wykład Marka Skały na temat motywacji. Na zakończenie wystąpi zespół jazzowy Dixie Fellows z koncertem "Piosenki o Warszawie". Wejście na wydarzenie za okazaniem indeksu WUU.
A dzień później o godz. 19 również w UCK Alternatywy odbędzie się spotkanie autorskie z Agatą Tuszyńską, która opowie o swojej książce „Czarna torebka”. To osobista historia o odkrywaniu swojej żydowskiej tożsamości i rodzinnych korzeni. Tuszyńska dowiedziała się, że jest Żydówką w wieku 18 lat, po otrzymaniu od matki torebki zmarłej babci Deli. Spotkanie w sali Bareja poprowadzi Teresa Drozda. Wejściówki można odbierać w UCK Alternatywy oraz na tej stronie internetowej.
Spektakl „100 minut dla urody” w reżyserii Magdaleny Smalary zaplanowano na czwartek 10 października. Czterogłos aktorek z Teatru "Za Daleki" z pewnością poruszy widzów. Kwartet zaprezentuje mniej i bardziej znane wiersze Wisławy Szymborskiej w muzycznej oprawie pianistki Urszuli Borkowska, kontrabasisty Wojciecha Gumińskiego i saksofonisty Marcina Świderskiego. Oprócz humoru nie zabraknie refleksji nad twórczością noblistki. Wejściówki dostępne tylko 7 października w Domu Sztuki od godz. 16, ich liczba jest ograniczona. Wydarzenie zaplanowano na godz. 19 w Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej 14 (stacja metra Ursynów).
W piątek 11 października o godz. 18:30 w Domu Kultury SMB Imielin przy ul. Amundsena 4 (stacja metra Imielin) odbędzie się koncert "Buona Sera Signorina". W repertuarze włosko-polskiego trio „Bella Vita” znajdą się największe przeboje muzyki neapolitańskiej, takie jak „O sole mio” czy „Volare”. Jeśli dopisze pogoda, wydarzenie odbędzie się w ogrodzie. Wejściówki do odbioru od 8 października przy Amundsena.
W sobotę 12 października wielkie zakończenia tegorocznego Tygodnia Seniora na Ursynowie. O godz. 18:00 zakończy go koncert „Muzyczne Barwy Miłości” w Domu Kultury Stokłosy przy ul. Lachmana 5 (stacja metra Stokłosy). To projekt łączący muzykę klasyczną z rozrywkową. Na scenie hity takie jak "Przetańczyć całą noc", "Gdzie ci mężczyźni", "Walc Embarras". Wystąpią mezzosopranistka Anna Pastor sopranistka Sylwia Gorajek, fortepianistka Patrycja Gajek oraz skrzypaczka Weronika Kaługa. Wejściówki dostępne od 8 października o 18 w DK Stokłosy.
Patronem medialnym Tygodnia Seniora na Ursynowie jest portal haloursynow.pl.
Szkoda06:15, 19.10.2024
Szkoda, że są pieniądze na wszystko tylko nie na policję i straż miejska. Ursynów zamienia się w slums, narkomanów, meneli, chuliganów i prostytutek. Na Stokłosach pod uczelnią Vistula grupy obcokrajowców zaczepiają dziewczęta w sposób nie dwuznaczny i trzymają się za genitalia.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Trzecia tura protestów na Ursynowie
Niestety interes wolnego miasta kazury oraz pozostałej części Ursynowa jest sprzeczny. Mieszkańcy tego osiedla zachowują się jak enklawa. Jak miał być parking przy kościele na Stryjeńskich to było głośne NIE. Kilka lat wcześniej ulica Welwetowa (przedłużenie Stryjeńskich) - storpedowana. To jest duży teren ogrodzony szlabanami i parkowanie powinno odbywać się właśnie tam a nie ba terenie publicznym.
Natolinczyk
20:36, 2025-10-19
Policja zaprasza na debatę o Ursynowie
Środa czy 23 października bo to chyba się nie zgadza
Karot
20:24, 2025-10-19
Ursynów stolicą debaty o Polsce. Wielkie nazwiska!
Czy będą tam Polacy?
Tubylec
20:13, 2025-10-19
Kontrowersyjny bohater na nowym ursynowskim muralu
Czy SMB Imielin bierze pieniądze za mural przy gminie? Taka powierzchnia i to w takim miejscu to około 50 000 zł za miesiąc. Czy fundacja Twarze Depresji ma powiązania finansowe z przychodnią psychologiczną, gdzie wizyty są płatne? Czy to nie jest miejsce dla bohatera?
Tubylec
19:59, 2025-10-19