To była noworoczna uczta dla melomanów. Gwiazdy polskiej operetki i baletu wystąpiły w koncercie „Nad pięknym modrym Dunajem” w UCK.
Wyjątkowy klimat w Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy" zapewniła muzyka m.in. Johanna Straussa (ojciec), Johana Straussa (syn), Emmericha Kalmana czy Franza Lehara. Ze sceny usłyszeliśmy najpiękniejsze walce, duety, pieśni, arie, a zobaczyliśmy piękne kostiumy muzyków i choreografię. Koncert Noworoczny zainaugurował również obchody 45-lecia Ursynowa.
Koncert Noworoczny w "Alternatywach" nawiązywał do Koncertu Noworocznego Filharmoników Wiedeńskich, który jest organizowany nieprzerwanie od II Wojny Światowej.
- To pierwsza w tym roku gala w stylu wiedeńskim, która być może zamieni się w cykl. Chcemy w ten sposób nawiązać do tradycji znakomitych koncertów wiedeńskich salonowych, które przed laty założył sam Johann Strauss. Ursynów i Wiedeń są sobie równe i godne, a państwa serca i serca wiedeńczyków biją w rytmie na 3/4 - mówiła prowadząca koncert Anna Barańska-Wróblewska.
Przy akompaniamencie 11-osobowej Orkiestry Romantica, wystąpiili: primadonna operetki Małgorzata Długosz, tenor Andrzej Wiśniewski, solistka Polskiego Baletu Narodowego Ann Kipschidze oraz tancerz Eduard Bablidze. Na ursynowskim koncercie zagrała także wybitna skrzypaczka Kamila Malik.
Muzycy wykonali m.in. Taniec Węgierski nr 5 Johannesa Brahmsa, znany walc "Nad pięknym, modrym Dunajem" Johanna Straussa II, walca z filmu "Trędowata" Wojciecha Kilara czy utwór "Łabędź" Camilla Saint-Saens. Był też słynny "Marsz Radeckiego", w którym widownia klaszcze w rytm muzyki. Koncert zakończyło niemniej znane preludium utworu Te Deum Marca-Antoine'a Charpentier'a, czyli oficjalny sygnał Eurowizji. Znamy go choćby z początku każdej transmisji konkursu piosenki Eurowizji czy właśnie koncertu noworocznego z Wiednia.
Groźna bakteria w mięsie. GIS pilnie wycofuje
polaczki to takie świnie , żeżrą wszystko byle tanio, bidaki europy buehehehhehehehe
afsdgfadg
23:46, 2026-04-20
Te ulice wyremontuje dzielnica! Duże zmiany na Bartóka
Tylko dlaczego na Bartoka i Herbsta nie wytyczyć w obrębie dotychczasowej jezdni dwukierunkowej DDR? Na Romera tego nie zrobiono a spokojnie wystarczyłoby miejsca. Nie trzeba nic budować, wystarczy oddzielić krawężnikiem lub słupkami jak na Krasińskiego na Żoliborzu. To rozwiązanie lepsze niż pasy rowerowe i dużo tańsze niż DDR, nikomu nie zabiera też miejsca
S
21:31, 2026-04-20
Koniec łatwego kasowania punktów karnych
Łolaboga, znowu krzywdzo kierowców.
1515151
21:09, 2026-04-20
Koniec łatwego kasowania punktów karnych
Ktoś kto utrzymuje się z prawa jazdy ma przekichane.
Powożący
19:36, 2026-04-20
4 3
W obliczu galopujacej inflacji i wzroście cen wszystkiego marnotrawienie publicznych pieniędzy na szopki i festyny jest głupie lub złe w swojej istocie. Zarząd dzielnicy powinien przesunąć na dofinansowanie posiłków dla seniorów!
4 3
Ursynowskie Centrum Kultury powinno się nazywać Fajne Ursynowskie Centrum Kultury
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz