Złoty medal dla ursynowskiego klubu! Przyjechał z Bułgarii

Natalia ZbroińskaNatalia Zbroińska 16:25, 13.02.2024 Natalia Zbroińska Aktualizacja: 16:33, 13.02.2024
Skomentuj Facebook - Polski Związek Szermierczy Facebook - Polski Związek Szermierczy

Kolejny sukces klubu szermierczego d'Artagnan. Reprezentantka z Ursynowa zdobyła złoto na zawodach w Sofii. W turnieju drużynowym Polska zdominowała inne kraje, zajmując całe podium!

W miniony weekend odbył się Puchar Europy Kadetów w Sofii. Nie mogło na nim zabraknąć ursynowskiego klubu d'Artagnan, który od 30 lat szkoli młodzież w szermierce. W turnieju startowały trzy dziewczyny z Ursynowa - Natasza Kuś, Zofia Mikulicka i Hanna Czarnecka.

Pierwsza z nich zdobyła kolejne złoto dla klubu, pokonując obywatelkę Turcji z wynikiem 15:6!

To był ostatni Puchar Europy Nataszy w kategorii wiekowej kadet, gdyż od przyszłego sezonu będzie już juniorką. Piękniejszego zakończenia kategorii kadet nie można było sobie wymarzyć!

- mówi Cezary Kuś, sekretarz KS 'dArtagnan Ursynów.

Na trzecim oraz czwartym miejscu również znalazły się dwie Polki - Michalina Bartol i Aleksandra Nowakowska. Zofia z klubu d'Artagnan zajęła 26. miejsce, a Hania 34.

Worek złotych medali dla Polski!

To nie koniec sukcesów! Całe podium w turnieju drużynowym należało do Polski. Trzecie miejsce zajęły dwie zawodniczki ursynowskiego klubu - Zofia i ponownie Natasza, wraz z Kinga Kowalską oraz Dominiką Nelza.

W turnieju drużynowym panów jedyna polska drużyna, która brała udział w zawodach, zajęła dwunaste miejsce. Za tydzień odbędzie się Puchar Świata do lat 20 w Gruzji, a tydzień później Mistrzostwa Europy w Neapolu. Trzymamy kciuki za ursynowskich reprezentantów!