Verva ostro trenuje w Arenie Ursynów. Sparing z Czarnymi Radom

11:59, 12.01.2020 Rafał Majchrzak Aktualizacja: 12:06, 12.01.2020
Skomentuj Rafał Majchrzak Rafał Majchrzak

Ci, którym brakuje siatkówki na najwyższym poziomie, mogli w sobotę odwiedzić Arenę Ursynów. W obiekcie treningowym Vervy Warszawa Orlen Paliwa odbył się mecz sparingowy lidera PlusLigi z Cerrad Enea Czarnymi Radom. Siatkarze z Warszawy przegrali 2:3 (25:15, 15:25, 23:25, 25:23, 14:16).

Pierwotny plan zakładał, że w Arenie swój mecz ligowy w Lidze Siatkówki Kobiet rozegra Wisła Warszawa – a rywalem będzie Pałac Bydgoszcz. Tak się jednak nie stało – mecz po raz drugi został przełożony na bliżej nieokreślony termin. Z luki skorzystał zespół Vervy, który zaplanował na 11 stycznia mecz sparingowy z Czarnymi.

Pierwotnie - trenerzy Andrea Anastasi po stronie Vervy oraz Robert Prygiel po stronie Czarnych - ustalili, że mecz odbędzie się na dystansie czterech setów. Spotkanie przebiegało jednak dosyć chybotliwie. Po świetnym początku Vervy i wygranej w pierwszym secie do 15 punktów, Czarni wzięli się za siebie. Wygrali drugą partię… również do 15 punktów. Powtórzyli też dobry wynik w trzecim secie, wygrywając 25:23. Ten wynik z kolei miał miejsce także w czwartej partii… tyle że na korzyść Vervy Warszawa. Ostatecznie ustalono, że siatkarze rozegrają jeszcze jednego seta. Na przewagi wygrali go goście z Radomia – 16:14.

Verva wkracza w ostatni etap przygotowań do bardzo ciężkiego okresu – aż do trzeciego tygodnia lutego będzie ona musiała rozgrywać mecze co trzy dni. Występuje bowiem wciąż w Pucharze Polski, Lidze Mistrzów CEV, a także rozgrywa spotkania ligowe. – Czeka nas morderczy 2020 rok – podkreślał Bartosz Kwolek, jeden z czołowych siatkarzy Vervy w tym sezonie.

Verva Warszawa powróci na ligowe parkiety już 18 stycznia – rywalem siatkarzy Andrei Anastasiego będzie Chemik Bydgoszcz. Siatkarze ze stolicy są liderem PlusLigi, mając 33 punkty na koncie. Tyle samo oczek uzbierał wicelider, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który ma rozegrane o jedno spotkanie mniej.