Sukces SEMP-ów z Ursynowa. Pierwsze miejsce w lidze, ani jednej porażki

11:25, 07.11.2018 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 12:17, 07.11.2018
Skomentuj KS SEMP KS SEMP

Kończą się ligowe rozgrywki piłkarskie z udziałem ursynowskiego klubu SEMP. Młodzi piłkarze z naszej dzielnicy już dziś mogą zaliczyć ten sezon do udanych.

W ostatni weekend swoje ligowe rozrywki zakończyły roczniki od 2006 do 2010, czyli te które grają po 7 i po 9 zawodników w polu.

Rocznik 2006 (pierwsza drużyna) grał z MKS Piaseczno i wygrał 5:3 zajmując w końcowym rozrachunku II miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli w I Lidze Warszawskiej. Piaseczno przyjechało wygrać - tylko taki wynik dawał im możliwość kontynuacji gry w pierwszej lidze. Chłopcy z SEMP-a wytrzymali ciśnienie i wykorzystali swoją szansę. Jak zawsze, jest miejsce do poprawy, ale był to jeden z tych meczów, gdzie każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do końcowego wyniku.

SEMP II pewnie wygrał z Koroną Góra Kalwaria 3:1 zajmując ostatecznie 3. miejsce w II Lidze Warszawskiej i utrzymał się w tej klasie rozgrywkowej. SEMP III w tym roczniku pauzował, ale ostatecznie zajął drugie miejsce w IV Lidze Warszawskiej i teraz czeka na decyzję o awansie do III Ligi.

Zawodnicy z rocznika 2007 rywalizowali w rozgrywkach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej na trzech różnych poziomach. SEMP III w kategorii starszej D1 (Liga IV) zajął w swojej grupie drugie miejsce wygrywając 6 spotkań, remisując jedno i przegrywając tylko jeden mecz. SEMP II w kategorii D2 (Liga II), z dorobkiem 13 pkt, zajął w swojej grupie wysokie 3. miejsce, tuż za takimi drużynami jak KS DELTA I i Polonia Warszawa I. Zawodnicy do końca jednak walczyli o miejsce. W ostatnim decydującym meczu wysoko wygrali derby z lokalnym rywalem Klubem SNU, zapewniając sobie grę na zapleczu pierwszej ligi w rundzie wiosennej.

SEMP I w kategorii D2 (Liga I), z dorobkiem 22 pkt, zajął w swojej grupie pierwsze miejsce i co za tym idzie, po raz pierwszy wygrał rozgrywki w najwyższej kategorii w tym roczniku. Drużyna z Koncertowej nie poniosła żadnej porażki, zremisowała 4 mecze i wygrała aż 6 spotkań. W pokonanym polu zostawiła m.in. Kosę Konstancin, Znicz Pruszków, STF Champion czy KS Ursus Warszawa.

W roczniku 2009 SEMP I zajął 1. miejsce w III lidze okręgowej. Na 8 spotkań udało się wygrać 7 i tylko jedno przegrać wynikiem 4:3. Bilans bramkowy to 94 strzelone i 24 stracone bramki. SEMP II również zajął 1. miejsce w swojej lidze IV. Zwyciężył w 9-ciu na 10 spotkań. I tak jak SEMP I, przegrał tylko jeden mecz wynikiem 4:3 z lokalnym przeciwnikiem KS Ursynów. Bilans bramkowy 98 strzelonych, 31 straconych bramek.

W roczniku 2010 SEMP I zmierzył się z UKS Irzyk i zremisował 5:5. W ostatniej kolejce, SEMP był pewny zajęcia drugiego miejsca, drużyna grała więc ze spokojem wykorzystując wszystkie swoje atuty. W rundzie jesiennej przegrała rywalizację z Orlikiem Mokotów, w pierwszym meczu uległa wysoko 7:1, natomiast w rewanżu udało się wygrać 4:2. W trakcie rundy zawodnicy mieli możliwość zagrania na każdej pozycji, by nauczyć się wszechstronności na boisku.

SEMP II rywalizował w ostatni weekend z drużyną Ożarowianki. Chłopcy grali z dużym zaangażowaniem, tylko standardowo nie wykorzystywali wielu sytuacji, co spowodowało, że do ostatniego gwizdka walczyli o zwycięstwo dające pierwsze miejsce w lidze. Na szczęście w ostatniej sekundzie udało się strzelić zwycięską bramkę, ustalając wynik na 7:6. W konsekwencji SEMP II wywalczylczył awans z IV do III ligi.

Końcówka roku to seria turniejów i springów, w których weźmie udział praktycznie każdy z zawodników, więc jest szansa, by wykazać się przed przerwą świąteczną.

Starsze drużyny, grające po 11 zawodników na boisku, musiały zmagać się nie tylko z wymagającymi przeciwnikami, ale i z niesprzyjającą aurą, która dała się zawodnikom we znaki.

Rocznik 2005 ciągle walczy o utrzymanie się w Ekstralidze. Pierwszy zespół rozgrywał mecz z wiceliderem tabeli, zespołem Znicz Pruszków i przegrał go 0:4. Ten mecz pokazał, że powiedzenie „niewykorzystane sytuacje się mszczą” jest trafne. Pomimo wykreowania trzech stuprocentowych sytuacji, w pierwszych 15 minutach meczu zawodnikom ani razu nie udało się pokonać bramkarza rywali. W 20. minucie meczu, po prostym błędzie, bramkę zdobył Znicz. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy gospodarzom udało się podwyższyć wynik spotkania na 2-0. Po przerwie mecz przebiegał podobnie – jako pierwsi sytuację bramkową stworzyli goście, jednak strzał Kuby Hałubka odbił się od słupka bramki Pruszkowian. Ci przeszli do szybkiego ataku, z którego udało się wywalczyć rzut karny. Jego wykonawca nie pomylił się i było 3:0. Kilka minut później Znicz ustalił wynik spotkania na 4:0. W ostatniej ligowej kolejce zespół SEMP-a czeka pojedynek z Mistrzem Mazowsza w kategorii C2 – Polonią Warszawa.

Ciężki mecz drugiego zespołu 2005 odbył się w Regucie. Na naturalnej nawierzchni lepiej czuli się gospodarze i to oni w pierwszej połowie mieli więcej szans na zdobycie bramki. Po przerwie obudzili się ursynowianie, egzekwując rzut rożny, po którym Albert Woźniak zdobył bramkę (0:1). Chwilę później Mateusz Linke wykorzystał podanie Alana Drzynickiego i podwyższył na 0:2. Wynik meczu ustalił Albert Woźniak, który po podaniu Olafa Makowskiego nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

W ostatniej kolejce SEMP-y podejmą przy Koncertowej zespół Ursusa Warszawa. Zespół z Ursynowa w przypadku wygranej może wyprzedzić popularne „Traktorki” i ostatecznie zameldować się na 2. miejscu w ligowej tabeli.

W kategorii U16 w lidze okręgowej drużyna SEMP-ów wysoko przegrała ze Zniczem Pruszków 4:1. Okazdja do rewanżu będzie na wiosnę. Drużyna U17, czyli rocznik 2002, troszkę zmazał tę plamę remisując, też ze Zniczem, 1:1. Druga drużyna rocznika 2002 (w rzeczywistości drużyna mieszana 2002 i 2003) w ten weekend pauzowała.

Także drużyna seniorów podtrzymała dobrą passę z zeszłego tygodnia. W niedzielę ursynowianie rozegrali mecz ligowy z Pogonią II Grodzisk Mazowiecki, który zakończył się wysoką wygraną SEMP-ów 4:0. Przeciwnicy przed tym meczem mieli o jeden punkt więcej i zajmowali 11. miejsce w tabeli.

Do meczu ursynowianie przystąpili w lekko zmienionym składzie w porównaniu do wygranego w poprzednim tygodniu spotkania z Gromem. Na środku obrony Kamila Modzelewskiego zastąpił debiutujący w drużynie junior z rocznika 2002 Krzysztof Wingralek, a w środku pola Patryka Kołodziejczyka zmienił Michał Poniatowski. Zgodnie z zapowiedziami na mecz zostali także powołani juniorzy: Mateusz Wysokiński (rocznik 2002) i Patryk Wielgosz (rocznik 2003). Cieszy wysoka wygrana oraz potrzebne punkty w tabeli ligowej, ale najbardziej - dobra postawa młodych zawodników debiutujących w rozgrywkach seniorskich. Szczególne gratulacje należą się Mateuszowi Wysokińskiemu, dla którego ten mecz był prawdziwe „wejściem smoka” – asysta i bramka na 4:0 w pierwszym występie w seniorskiej drużynie nie zdarzają się często.

Po więcej szczegółów, opisy, wyniki i strzelców bramek zapraszamy na stronę internetową Klubu SEMP Ursynów. A za tydzień wracamy z podsumowaniem ostatniej już rundy jesiennej ursynowskich SEMPów.