Sobota należała do nich! Siatkarze Metra w półfinałach fazy play-off

11:05, 09.03.2020 Rafał Majchrzak Aktualizacja: 11:36, 09.03.2020
Skomentuj KS Metro KS Metro

Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo! Metro Warszawa nie utrudniło sobie życia – odniosło trzecie zwycięstwo nad Bestiosem Białystok. Awansowało tym samym do kolejnej fazy play-off i przedłużyło swoje nadzieje na awans do I ligi siatkówki mężczyzn.

Metro ponownie dobrze rozpoczęło spotkanie, wygrywając pewnie pierwszego seta 25:17. Tym samym utrzymał się trend z dwóch poprzednich spotkań w Warszawie. W kolejnych partiach mecz układał się jednak bardzo różnie. Drugiego seta wygrali gospodarze, który zwyciężyli 25:20.

Sporo sił kosztowały zawodników obu zespołów kolejne sety – trzeci i czwarty rozegrano ostatecznie na przewagi. W trzecim secie górą byli podopieczni trenerów Wojciecha Szczuckiego oraz Tomasza Walendzika – wygrali 26:24. Mecz mógł się zakończyć już w czwartym secie – ostatecznie jednak Bestios wybronił się, wygrywając 27:25. Losy meczu miały się rozstrzygnąć w piątym secie – tutaj ponownie potrzebna była batalia na przewagi. Ursynowianie wytrzymali jednak w końcówce seta i zakończyli piątą partię wynikiem 16:14.

Drużyna siatkarzy KS Metro oczekuje teraz na rozstrzygnięcie wyniku w rywalizacji UMKS MOS Wola Warszawa – Białostocka Akademia Siatkówki. Jej zwycięzca będzie przeciwnikiem ursynowian w rywalizacji w półfinałach play-off.

Skład wyjściowy Metra na to spotkanie prezentował się następująco: Filip Troczyński (kapitan), Paweł Szczepaniak, Mateusz Cackowski, Marcin Mołs, Michał Gregorowicz, Maciej Ostaszyk, Tomasz Głód (libero).