Polacy ze srebrnymi medalami na European Open! FOTO

12:00, 03.03.2019 Kuba Turowicz Aktualizacja: 12:29, 03.03.2019
Skomentuj KT KT

Pierwszy dzień Pucharu Świata w judo zakończył się sukcesami Polaków. Podczas European Open w Arenie Ursynów srebrne medale wywalczyli Bartłomiej Garbacik (-60kg) oraz Wiktor Mrówczyński (-73kg). Kilku naszych reprezentantów powalczy o podium jeszcze dzisiaj.

Warszawski European Open to część kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku. W zawodach startuje ponad 300 fighterów z blisko 40 krajów. W składach wielu reprezentacji pojawili się medaliści mistrzostw poszczególnych kontynentów i zawodów najwyższej rangi Grand Slam i Grand Prix.

Podwójne srebro

Sobota zakończyła się podwójnym sukcesem polskich sportowców. Najpierw srebro wywalczył Bartłomiej Garbacik, który jest aktualnym mistrzem Polski. Nasz judoka w eliminacjach wygrał z Belgiem, Joranem Schildermansem, a w dogrywce uporał się z Sylvainem Gouletem z Francji. W ćwierćfinale Garbacik dość gładko pokonał Dilshota Khalmatova z Ukrainy, w półfinale zaś dał radę Richardowi Vergenesowi - kolejny przeciwnik z Francji. Judoka AZS AWF Katowice przegrał dopiero w finale - złoto wywalczył Oruje Valizada z Azerbejdżanu.

Chwilę po finałowej walce udało nam się porozmawiać z Bartłomiejem Garbacikiem. - Jestem szczęśliwy, bo to jest mój pierwszy medal z takiej imprezy. Apetyt cały czas rośnie. Po pierwszych walkach poczułem, że jestem w stanie wygrywać i tak się stało. Finał rozegrałem źle, niestety dwa razy spadłem, ale i tak jestem bardzo zadowolony. Walczyłem u siebie, czułem doping kibiców - mówi srebrny medalista warszawskiego European Open w Arenie Ursynów.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD GALERIĄ ZDJĘĆ

[FOTORELACJA]3300[/FOTORELACJA]

Błyskawiczne zwycięstwa Mrówczyńskiego

Świetnie wypadł klubowy kolega Garbacika, Wiktor Mrówczyński. Zawodnik powoli staje się liderem swojej kategorii wagowej - po trudnych startach przyszedł czas na zwycięstwa i medale. W sobotę wygrał przed czasem aż trzy swoje walki: z Danielem Pacitti z Wysp Brytyjskich, z Mickaelem Dubois z Francji oraz z Samem Van T Westende z Holandii. W półfinale Mrówczyński błyskawicznie pokonał Belga, Abdula Malika Umayewa. W boju o złoto polski judoka przegrał z Rosjaninem, Olegiem Babgoevem.

Dzisiaj w Arenie Ursynów można zobaczyć walki Damiana Szwarnowieckiego (-81kg) i Piotra Kuczery (-90kg). Pojawi się również doświadczony Igor Dzierżanowski i kilku innych judoków. Blok walk medalowych rozpocznie się o godz. 16:00 w Arenie Ursynów. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.