Zamknij

Po lewej stronie Wisły

15:08, 22.09.2016 Redakcja haloursynow.pl Aktualizacja: 15:10, 22.09.2016
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Czy w samym centrum metropolii znajdziemy ciche i spokojne miejsce, w którym można się i rozerwać, i zrelaksować? Oczywiście – to warszawskie nadwiślańskie bulwary.

Bulwary nad Wisłą

Bulwary położone są równolegle do Krakowskiego Przedmieścia, na lewym brzegu Wisły. Ich gruntowna modernizacja rozpoczęła się w 2013 roku. Kamienna tablica wmurowana w ścianę między Mostem Śląsko-Dąbrowskim a przejściem podziemnym pod Wisłostradą przypomina jednak, że już w latach 30. XX wieku wspominał o nich Stefan Starzyński, prezydent miasta.

Śródmiejska promenada składa się z kilku odcinków. Pierwszy biegnie od ul. Boleść do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego (Bulwar Jana Karskiego), drugi – od Mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Centrum Nauki Kopernik, trzeci – od Mostu Świętokrzyskiego z pomnikiem Syreny do ul. Tamka, z kolei Bulwar Bohdana Grzymały-Siedleckiego ciągnie się aż do Portu Czerniakowskiego. Mimo że do tej pory udostępniony został jedynie fragment bulwarów, już stały się one alternatywą dla miejskiego wypoczynku.

Czas na lewą stronę

Lewobrzeżna przestrzeń to nie tylko siedziba licznych knajp, w których młodzi warszawiacy spędzać mogą popołudnia, wieczory czy nawet całe weekendy, oddając się dionizyjskim przyjemnościom. To miejsce dla każdego – poszukującego tak rozrywki i dobrej zabawy, jak i wypoczynku. Także aktywnego.

Promenada została zaprojektowana z myślą o wszystkich – jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz odpowiednia dla rodziców, których dzieci znajdują się jeszcze w wózkach. Deptak stanowi doskonałą trasę spacerów, którym towarzyszyć będzie relaksujący widok złocistych plaż oraz szum rzeki. Powinien zainteresować również miłośników joggingu czy nordic walkingu.

Nadbrzeżem poprowadzono też ścieżkę rowerową, dla rowerzystów dostosowując także zmodernizowane przejścia podziemne pod Wisłostradą. Na zmęczonych aktywnością fizyczną lub spragnionych chwili spokoju czekają tarasy widokowe czy liczne ławki i leżaki, porozstawiane w otoczeniu drzew, krzewów i kwiatów. Niewielkie placyki na trasie promenady są zaś przestrzenią dla działalności kulturalnej, artystycznej i wystawienniczej.

Będzie więcej!

Rewitalizacja nadwiślańskich bulwarów doprowadzi do powstania na ich terenie wodnego parku zabaw, miejskiej plaży, ogrodów dydaktycznych oraz amfiteatru. Zbudowane zostaną również kolejne pawilony, m.in. galerie, pawilon plażowy czy kawiarnie. Miejsca do cumowania łodzi zostaną wzbogacone o pomosty dla jednostek indywidualnych. Od pomnika Syreny w stronę Wisły stworzona zostanie kaskada wodna.

Bulwary nad Wisłą to zatem szereg możliwości spędzania czasu w mieście. Różnorodność propozycji zainteresuje nie tylko warszawiaków, ale i turystów: wieczorne spacery, otwarte imprezy, siłownie na świeżym powietrzu, plenerowe spektakle teatralne... To dopiero początek!

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%