Ostatni mecz Polaków na Mundialu. Ursynowscy kibice nie zawiedli FOTO

19:30, 28.06.2018 Sławek Kińczyk Aktualizacja: 00:07, 29.06.2018
Skomentuj SK SK

Kibice z Ursynowa nie zawiedli. Pod Kopą Cwila w ostatnim mundialowym meczu, Polaków dopingowało grubo ponad dwieście osób. Strefa kibica nie kończy działalności - kolejne wspólne kibicowanie już w poniedziałek.

- Mamy nadzieję, że dziś reprezentacja nas nie zawiedzie, i chociaż na koniec pokaże dobrą grę - mówili przed meczem fani piłki, którzy przyszli na Kopę Cwila. Czekały na nich jak zwykle: duży ekran, ponad setka leżaków i food trucki. W przerwie spotkania z Japonią były konkursy.

Ale Ci, którzy spodziewali się dobrego piłkarskiego widowiska także dziś mogli być zawiedzeni. Choć w defensywie Polacy byli dużo lepsi, a w ataku było kilka szans na gole (m.in. groźny strzał Grosickiego), spotkania nie można uznać za udane, co tylko potwierdziło kondycję naszej reprezentacji.

Gol padł dopiero w 60. minucie, gdy Kurzawa z rzutu wolnego dośrodkował do Bednarka, a ten strzelił z powietrza. W ursynowskiej strefie kibica wybuchła radość, jakiej na Kopie w czasie dwóch poprzednich meczów nie było.

Końcówka meczu była za to dla kibiców bardzo męcząca. Japończycy wstrzymywali akcję, by dowieźć satysfakcjonujący ich wynik (awansowali dzięki mniejszej liczbie żółtych kartek), a Polacy nie byli w stanie przejąć inicjatywy.

- Dobrze, że chociaż tyle się udało. Szału nie było, ale honor obronili. Teraz do domu - my i reprezentacja - śmieje się Maciej, który oglądał mecz z przyjaciółmi.

Mimo porażki biało-czerwonych na Mundialu, ursynowska strefa kibica nadal działa i transmituje wybrane mecze do końca mistrzostw:

• w poniedziałek, 2 lipca o 19:00 otwiera swoje podwoje na mecz 1/8 finału - z Japonią zagra zwycięzca grupy G, czyli Belgia
  • w piątek, 6 lipca strefa czynna od 18:00 - mecz ćwierćfinałowy (rozpoczyna się o 20:00)
  • we wtorek, 10 lipca strefa czynna od 19:00 - mecz półfinałowy (rozpoczyna się o 20:00)
  • w niedzielę, 15 lipca strefa czynna od 15:00 - mecz finałowy Mistrzostw Świata (rozpoczyna się o 17:00)