Zamknij

Metro Warszawa górą w pierwszym meczu play-off!

12:01, 01.03.2020 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 12:11, 01.03.2020
Skomentuj RM RM

Radość ze zwycięstwa we własnej hali to widok, którego w sezonie 2019/2020 nie oglądaliśmy zbyt często. Siatkarze KS Metro Warszawa w sobotę wygrali ligowe starcie pierwszej fazy play-off z Bestiosem Białystok 3:1 (25:15, 25:23, 30:32, 25:17).

Sezon siatkarskiej drugiej ligi mężczyzn wkroczył w decydującą fazę. W pierwszej fazie play-off rywalizacja toczy się do trzech wygranych spotkań. Zwycięzcy awansują do turniejów półfinałowych o I ligę.

Ursynowskie Metro w pierwszej fazie play-off miało zmierzyć się z trzecim zespołem fazy zasadniczej – Bestiosem Białystok, z kolei BAS Białystok miał zmierzyć się z UMKS MOS Wola Warszawa. W ciągu pierwszych szesnastu kolejek sezonu rywal ursynowian, Bestios zgromadził zaledwie o jeden punkt mniej niż Metro. W starciach bezpośrednich warszawiakom nie szło już jednak tak dobrze. W fazie zasadniczej Bestios wygrał 3:2 z Metrem na własnym terenie, a w Warszawie odniósł zwycięstwo 3:1.

Pierwszy, sobotni set Metro rozegrało w sposób koncertowy – od początku zarysowało swoją przewagę. Wygrana 25:15 pokazała, jak dobrze gospodarze są przygotowani do tego starcia. Swoją dobrą dyspozycję kontynuowali w drugim secie. Przewaga stała się już nieco mniejsza – oscylowała przez większość seta w okolicach trzech punktów na korzyść Metra. Zmniejszała się ona na różnych etapach partii – Bestios potrafił zbliżyć się jedynie na jeden punkt do ekipy gospodarzy. Ostatecznie drugiego seta Metro wygrało 25:23.

Trzeci set rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn. W pewnym momencie Bestiosowi udało się nawet wyjść na jednopunktowe prowadzenie 8:7. Kolejny etap okazał się jednak decydujący, ponieważ w garść wzięło się Metro. Potrafiło ono doprowadzić do stanu 18:13. Bestios nie dał jednak za wygraną i zdobył cztery punkty z kolei. Później jednak znów oddał inicjatywę gospodarzom – Metro wyszło na prowadzenie 22:19. Ursynowianie nie zadbali jednak o spokojną końcówkę seta – Bestios obronił wszystkie piłki meczowe. Tym samym wygrał morderczy finisz tej partii – 32:30.

W czwartym secie Metro chciało odpokutować za złą grę w końcówce trzeciego seta. Podopieczni trenerów Szczuckiego i Walendzika od razu wzięli się do roboty. Wyrobili sobie przewagę i byli lepsi w każdym elemencie gry. Szczególnie wyróżniał się Paweł Szczepaniak, który otrzymał po meczu nagrodę dla najlepszego zawodnika. Ostatecznie koniec spotkania został odwleczony o ponad 30 minut – Metro wygrało czwartą partię 25:17, a cały mecz – 3:1. Tym samym w rywalizacji w play-off prowadzi 1:0. Jednocześnie jest to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo ursynowian nad Bestiosem Białystok.

Kolejny mecz Metro rozegra już dziś, w niedzielę 1 marca również w hali przy ul. Dereniowej o godzinie 17:00. Trzecie spotkanie zaplanowano na 11 marca o 17:00 w Białymstoku. Ewentualne czwarte lub piąte spotkanie odbędzie w zależności od wyniku rywalizacji.