Zamknij

Jak wygląda egzamin z wiedzy na rekrutacji do Policji?

11:44, 12.07.2019 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 14:01, 12.07.2019
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Egzamin do Policji podzielony jest na cztery, oddzielne etapy – test fizyczny, test wiedzy, testy psychologiczne i rozmowę kwalifikacyjną. Każdy z nich sprawdza różne umiejętności i możliwości kandydatów.

Uzyskanie wysokiej ilości punktów z każdego etapu gwarantuje otrzymanie wysokiej pozycji w rankingu, co jest pierwszym krokiem do dostanie się w policyjne szeregi.

W dzisiejszym artykule omówimy test wiedzy do Policji – krok po kroku.

Jak wygląda Test Wiedzy do Policji, czyli TWO?

Kandydaci przystępują do egzaminu w salach komputerowych, gdzie każdy z nich zajmuje jedno, osobne stanowisko. Egzaminy najczęściej rozwiązywane są na komputerach, jednak nikogo nie powinno zdziwić, że odbędzie się on w wersji papierowej.

Czas na rozwiązanie testu to 40 minut, co daje jedną minutę na udzielenie odpowiedzi na każde pytanie. Dla solidnie przygotowanych to więcej niż wystarczająco. Trzeba się tylko trochę przyłożyć do nauki.

Z tego testu można uzyskać maksymalnie 40 punktów. Każda poprawna odpowiedź to 1 punkt. Nie przejmujcie się, że macie niewiele czasu. Na tej części egzaminu nie można odpaść, więc każdy dostanie się do kolejnego etapu.

Pamiętajcie, żeby NIE ŚCIĄGAĆ! Za wszelkie próby oszustwa zostaniecie surowo ukarani. Wyzerowanie punktów z testu wiedzy, praktycznie dyskwalifikuje kandydata w dalszym postępowaniu rekrutacyjnym.

Wiedza potrzebna na egzamin

Z roku na rok do puli pytań dochodzą nowe, które wymyślane są przez zawodowych policjantów z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Pytania oscylują wokół tej samej tematyki, jednak zmieniają swoją postać i mogą okazać się mylące dla kandydatów, którzy chcą nauczyć się wszystkich pytań na pamięć.

Na egzaminie można spodziewać się pytań dotyczących państwa, prawa w nim panującego oraz organów pełniących władzę. Pytania obejmują m.in:

  • trójpodział władzy i funkcję poszczególnych władz;
  • administrację publiczną;
  • bezpieczeństwo publiczne;

Na jakie dokumenty musisz zwrócić szczególną uwagę?

  • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej;

Dokumenty bezpośrednio związane z Policją:

  • Ustawa o Policji;
  • Ustawa Prawo o ruchu drogowym;
  • Ustawa o strażach gminnych;
  • Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych;
  • Ustawa o prawie o zgromadzeniach;
  • Ustawa o środkach przymusu bezpośredniego;
  • Ustawa o wojewodzie i administracji rządowej w województwie;
  • Ustawa o obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej

Kilkugodzinne wertowanie powyższych dokumentów zaowocuje naprawdę wysoką punktacją na egzaminie. Wystarczy przyłożyć się do nauki, a sukces jest niemal gwarantowany.

W Internecie znajdziecie wiele praktycznych poradników, które zdecydowanie ułatwią Wam naukę do egzaminu. Na stronie Odpowiedzi.com.pl znajdziecie rozwiązane arkusze testowe z testu wiedzy. Oprócz tego, od razu możecie zaopatrzyć się w arkusze z testów psychologicznych, które statystycznie są znacznie trudniejsze od egzaminu z wiedzy.

(reklama)

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(7)

Dość pisuaru Dość pisuaru

4 1

Jaki egzamin ? Tam pada tylko jedno pytanie kto jest wladca wszechświata
Odpowiedz jest jedna JAREK i jesteś generałem 12:30, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Stary człowiekStary człowiek

1 0

Skąd się bierze tylu śmierdzących tępaków, leni, łapowników, kłamców, oszustów, współpracowników mafii i tępaków w tej formacji? Jak tylko (przez przypadek lub nieporozumienie) rozbiją jakiś gang (i to nie tylko gang Wołomiński czy Pruszkowski, ale i małe lokalne bandy), albo sieć prostytutek, to zaraz okazuje się, że w gangu był policjant albo jego pociotek, który ich w porę ostrzegał. Albo zwykłych morderców, takich jak ci, którzy zabili paralizatorem skutego kajdankami człowieka w ubikacji na posterunku, bo tam nie ma monitoringu (nie wiedzieli, że wideo jest w samym paralizatorze i nie zdążyli usunąć dowodów). Tfuj. Z moich obserwacji wynika, że jest gorzej niż za komuny, bo wtedy w MO (nie mylić ze zbrodniarzami ZOMO i donosicielami ORMO) byli tylko ludzie chcący dobrze żyć bez uczciwej pracy, czasem drobni łapówkarze w drogówce, ale nic tak odrażającego jak dziś. Mordowała tylko policja polityczna, ale po roku 1956 ofiarami było tylko kilkanaście, najwyżej kilkadziesiąt osób. 13:04, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolkaPolka

0 0

ja znam mlodych uczciwych policjantów ,dobrych ,uczynnych ludzi
13:31, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hwdphwdp

0 0

to instytucja kapusiów i lizusów,zero zasad zero ambicji zero honoru a iloraz inteligencji jednocyfrowy:)) 13:33, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolkaPolka

0 0

ja znam mlodych uczciwych policjantów ,dobrych ,uczynnych ludzi
13:34, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolkaPolka

0 0

ja znam mlodych uczciwych policjantów ,dobrych ,uczynnych ludzi
13:34, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adiadi

0 0

Z tego co pamietem to podstawowe pytanie na egzamienie do Policji bylo -> Jakiego koloru jest bialy maluch? Polowa odpadala na tym pytaniu... 13:40, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%