Zamknij

II liga siatkówki: KS Metro Warszawa zgarnia komplet punktów na wyjeździe

11:02, 30.11.2021 Kamil Witek
Skomentuj Anna Klepaczko/LUMIKA /KS Metro Warszawa Anna Klepaczko/LUMIKA /KS Metro Warszawa

Kolejne pewne zwycięstwo KS Metro Warszawa. Siatkarze z Ursynowa wrócili do domu z kompletem punktów i umacniają się na trzecim miejscu w ligowej tabeli.

Po spektakularnym zwycięstwie w derbach Warszawy z MOS Wola Tramwaje Warszawskie siatkarzy KS Metro Warszawa czekała podróż na Podlasie. Tam w sobotę zmierzyli się z drużyną UKS Centrum Augustów. Zawodnicy z Ursynowa nie dali szans rywalom na popisanie się przed własną publicznością. “Metrowcy” bez większych problemów pokonali w trzech setach ekipę z Augustowa.

Zwycięstwo na wyjeździe zawsze cieszy podwójnie! W Augustowie wygrywamy 3:0 i umacniamy się na 3. pozycji w ligowej tabeli! Brawo, Drużyna! - chwalą się siatkarze Metra.

Podopieczni Marcina Lubiejewskiego i Tomasza Walendzika już w pierwszym secie pokazali, że pojechali po zwycięstwo. Siatkarze Centrum nie byli w stanie dojść do granicy 20 punktów, zdobywając ich tylko 18. Niewiele lepiej było w drugim secie, w którym zdobyli zaledwie o punkt więcej.

Szóste zwycięstwo w tym sezonie

Pewni swego ursynowianie zapewne musieli się zdziwić, gdy w trzecim secie Centrum Augustów pokazało, że ma coś jeszcze do powiedzenia. Było nawet blisko czwartego seta - gra była już na przewagi - ale ostatecznie to zawodnicy z Ursynowa wykorzystali piłkę meczową i do domu wrócili z kompletem punktów.

Tym samym “Metrowcy” zdobyli swoje szóste zwycięstwo w tym sezonie i trzecie bez straty seta. Ursynowskim siatkarzom z aktualnie 18 punktami na koncie do lidera BAS Białystok brakuje 6, a do wicelidera Arki Tempo Chełm 3 punktów. Za plecami załogi z Dereniowej czyha rywal zza miedzy, czyli MOS Wola Tramwaje Warszawskie, który do tej pory zdobył 16 punktów i tylko czeka na błąd naszych siatkarzy.

Dlatego teraz KS Metro musi skupić się na kolejnym spotkaniu. Tym razem już na własnym podwórku nasi siatkarze zmierzą się z UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Czy ten mecz będzie dla "Metrowców" tylko formalnością? Przekonamy się już w sobotę, 4 grudnia o godz. 17 w hali UCSiR przy ul. Dereniowej 48.