Zamknij

Cięcie laserowe blach - 5 najważniejszych zalet

19:24, 20.06.2021 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 19:25, 20.06.2021
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Inwestorzy mają coraz większe wymagania dotyczące obróbki metalu. Chcą, by otrzymane elementy były zgodne z dostarczoną specyfikacją techniczną i ekspresowo wykonane. Stąd też na znaczeniu zyskuje cięcie laserowe blach. Czym wyróżnia się ta metoda i co można zyskać, decydując się na jej zastosowanie?

Cięcie laserowe blach pozwala na otrzymanie precyzyjnych i równych elementów. Ze względu na szybkość realizacji i estetyczny efekt usługa cieszy się ogromną popularnością. Jej zalety dostrzegają przedstawiciele wielu branż.

Na czym polega cięcie blach laserem?

Metoda polega na skupieniu energii za pomocą wiązki laserowej. Cięcie następuje poprzez stopienie lub jednoczesne odparowanie i stopienie materiału. Do innych metod obróbki zalicza się też tworzenie pęknięć. Proces cięcia sterowany jest komputerowo, co umożliwia uzyskanie dokładności do 0,1 mm. Technologia charakteryzuje się także uniwersalnością – przy użyciu lasera opracowuje się różne rodzaje metali, w tym: mosiądz, aluminium, stal konstrukcyjną, miedź.

Poznaj zalety laserowego cięcia blach!

Laserowa obróbka metali przekłada się na liczne korzyści. Ze względu na uniwersalność i możliwość pracy na różnych arkuszach blachy technika znajduje zastosowanie w wielu sektorach przemysłu. Do najważniejszych zalet cięcia z wykorzystaniem oprogramowania CNC zaliczają się:

Wysoka dokładność

Szczelina, jaka powstaje na skutek użycia lasera, jest bardzo mała (odrobinę większa od emitowanej wiązki światła). Dzięki temu otrzymane elementy cechują się precyzją. Za pomocą lasera uzyskuje się nawet drobne i różnorodne kształty. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://gieciewalcowanie.pl/wycinanie-laserowe/.

Niewielka ilość odpadów

Zastosowanie oprogramowania komputerowego pozwala na optymalną kalibrację ustawień głowicy. Operator może także zaprojektować rozmieszczenie elementów na arkuszu blachy. Dzięki temu odpady poprodukcyjne są ograniczone do minimum. To z kolei przekłada się na oszczędności.

Powtarzalność elementów

Uzyskiwane elementy charakteryzują się powtarzalnością. Efekt ten osiąga się poprzez zapisanie ustawień w systemie komputerowym. Dodatkowo głowica tnąca nie styka się bezpośrednio z materiałem, dlatego nie zniekształca się w trakcie eksploatacji.

Szybka realizacja

Cięcie laserem nadaje się zarówno do produkcji wielkoseryjnych, jak i małoseryjnych. Dane dotyczące specyfikacji technicznej oraz ewentualne zmiany w zleceniu zapisuje się w programie. Obróbka materiałów jest w pełni zautomatyzowana, co wpływa na szybką realizację zleceń.

Gotowość do natychmiastowego użytku

Laser pozwala na uzyskanie gładkich krawędzi, które nie wymagają dodatkowych prac (np. szlifowania). Uzyskane elementy nadają się więc do natychmiastowego wykorzystania.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%