ARENA URSYNÓW: Polak zdobywcą złotego floretu im. Witolda Woydy!

12:07, 11.02.2018 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 12:49, 11.02.2018
Skomentuj Fundacja im. Witolda Woydy Fundacja im. Witolda Woydy

Adam Podralski (UKS Atena Gdańsk) triumfował w XI turnieju Pucharu Europy o Floret Witolda Woydy. W najlepszej ósemce zawodów znalazło się aż pięciu Polaków. Zawody rozegrano w Arenie Ursynów.

128 floreciścistów z całego świata stanęło w sobotę do rywalizacji o Floret Witolda Woydy. Wśród nich zawodnicy z Polski, Ukrainy, Argentyny, Meksyku, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Białorusi, Danii, Turcji, Izraela oraz Chorwacji.

Triumfator w walce finałowej pokonał Włocha Sebastiano Francesco Garro. Na najniższym stopniu podium stanęli Maciej Bem (AZS AWF Poznań) oraz Amerykanin Philip Dority. Do ćwierćfinału dotarło jeszcze trzech naszych reprezentantów - Szymon Mlicki (UKS MDK-5 Bydgoszcz), Mateusz Biedrzycki (AZS AWF Warszawa) oraz Kacper Szczypiński (Wrocławianie).

Podralski jest trzecim reprezentantem Polski, który wygrał Turniej. W nagrodę otrzymał replikę złotego medalu olimpijskiego z igrzysk w Monachium (1972) z autografem Witolda Woydy i pamiątkową inskrypcją oraz floret z klingą pokrytą 24-karatowym złotem.